W AXLO widzimy i robimy więcej!

To oznacza, że nasza działalność nie ogranicza się do realizacji zleceń dla klientów, ale też dodatkowe działania. To dzięki nim jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć problemy branży, pomóc innym w promowaniu biznesu, a także wesprzeć wybrane cele charytatywne.

Naszą CSRowa misją jest kształtowanie właściwych postaw opartych na odpowiedzialności i etyce szczególnie wśród młodego pokolenia

AXLO wspiera rozwój młodzieży

Pomoce dydaktyczne – ze względu na to, że zwyczajnie MOGLIŚMY to zrobić, to przekazaliśmy Poznańskiej Szkole Odzieżowej komplety wykrojów do szycia, aby dzieciaki się tam uczące mogły uczyć się szycia, czerpać z tego radość, rozwijać swoją kreatywność i umiejętności.

Program stażowy – prowadząc drukarnię od 2012 r. kierujemy się uczciwością w stosunku do naszych klientów i partnerów biznesowych. Podstawą naszego działania jest etyka oparta na zaufaniu, które budujemy będąc odpowiedzialnym i solidnym dostawcą naszych usług, dla partnerów z całego świata. Zależy nam na tym, aby takich firm jak my było więcej, a właściwe podstawy najlepiej jest kształtować u młodych ludzi, którzy za jakiś czas sami zaczną budować swoje firmy i tworząc w nich swoje kultury organizacji.

W związku z tym przygotowaliśmy program stażowy dla uczniów ostatnich klas Technikum Poligraficznego im. Lelewela w Poznaniu, w którym oprócz typowo drukarskich tematów, uczą się odpowiedzialności za wykonywaną pracę i za obietnice składane klientom i partnerom biznesowym. Ponownie, wierzymy, że każdy z nas może „dokładać swoje cegiełki” by uczynić świat lepszym miejscem.

Akcje promujące szycie i ekologiczne podejście do produkcji ubrań

Konkurs Ogólnopolski „MasterSzew” – rozmawiając z naszymi partnerami zagranicznymi, obserwując jak szycie na całym świecie, pozwala wyzwolić w szyjących kreatywność, poczucie dumy i poczucie bycia wyjątkowym, postanowiliśmy aktywizować także i nasz kraj. Mamy ogromne poczucie społecznej odpowiedzialności, wierzymy, że każdy z nas jest w stanie wpływać na świat,  aby był lepszym i przyjaźniejszym miejscem do życia, ale trzeba cos „dać od siebie”.

Dlatego postanowiliśmy dać to co mamy i na czym się znamy. Postanowiliśmy wykorzystać nasze technologiczne możliwości i stworzyć narzędzie dla Polek i Polaków, które umożliwi im w łatwy sposób uszyć swoje ubranie. Stworzyliśmy wykroje do ubrań do samodzielnego szycia, które pozwalają osobom, które nigdy nie miały do czynienia z maszyną uszyć swoją pierwszą rzecz. Nasza misja i koncentracja przy tworzeniu tego narzędzie skupiała się głównie na tym aby korzystali z tego polscy nastolatkowie i młodzi ludzie, którzy swój czas przeznaczają na szwendanie się po galeriach handlowych albo na granie na komputerze.

Sami mamy dzieci i widzimy jak ważne jest by one miały w życiu pasje i hobby. To my rodzice, opiekunowie powinniśmy zaszczepiać i pomagać rozwijać w nich poczucie wpływu na swoje życie i rozwijać w nich ich własne poczucie indywidualności.

Dlatego stworzyliśmy markę wykrojów do ubrań iNEEDle, która ma być narzędziem do wykonania tego zadania w obszarze szycia. Wykroje są bardzo łatwe, instrukcje bardzo zrozumiałe, a sam wygląd atrakcyjny dla młodego użytkownika.

Stworzyliśmy kolekcję 20 modeli bardzo prostych w uszyciu ubrań, które są dostosowane do każdej sylwetki, tak aby każda osoba mogła stworzyć swój podstawowy zestaw ubrań.

Zaczęliśmy organizować konkursy i różnego rodzaju wydarzenia, które w „modny sposób” zachęcały do szycia, ale z drugiej strony zwracały uwagę na powszechny problem nadmiernego konsumpcjonizmu. Naszym flagowym konkursem jest konkurs Masterszew, w który zaangażowali się także polscy celebryci, przekazujący swoje ubrania, których już nie chcieli nosić.

Zamiast ich wyrzucać, uczestnicy mieli za zadanie stworzyć ubranie, z wylosowanej paczki w której znajdował się wykrój, materiał i ubranie. W trakcie 6 godzinnego życia na żywo uczestnicy, aż tryskali kreatywnością i radością, powstały wspaniałe „nowe” ubrania i ogromne poczucie dumy. Powstałe ubranie przekazane zostały na cele charytatywne, tak aby mogły dalej służyć. 

Lokalne szyciowe spotkania – Oprócz ogólnopolskich akcji związanych z szyciem, działamy także lokalnie, organizując w naszym rodzinnym mieście Poznaniu, wspólne szyciowe spotkania „Poznań szyje”.

Na spotkaniach tych, każdy uczestnik szyje na co ma ochotę, osoby bardziej doświadczone w szyciu dzielą się wiedzą z tymi stawiającymi pierwsze kroki w tej dziedzinie. Ale rozmowy nie dotyczą tylko szycia. Na jednym ze spotkań, były obecne 3 pokolenia -mama, córka i wnuczka, każda szyła coś innego na miarę swoich możliwości i chęci.

Fundacja Polska Izba DIY

Polska Izba DIY powstała z myślą o wsparciu małych biznesów rękodzielniczych i rzemieślniczych, z jednoczesnym zwróceniem uwagi na aspekt ochrony środowiska. Fundacja jest inicjatorem Strefy szycia, Rękodzieła i DIY na Targach Hobby w Poznaniu, licznych wydarzeń, w których „Przerabiamy, a nie wyrzucamy ubrania”, a także uczestnikiem ogólnopolskich wydarzeń charytatywnych takich jak np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W czasie pandemii rozprzestrzeniliśmy ogólnopolską akcję #PreczZarazo – udostępnione przez nas za darmo wykroje maseczek oraz kombinezonów ochronnych, które opracowaliśmy wraz z lokalną szkoła szycia, pozwoliły innym chętnym zaangażować się w szycie i tym samym wesprzeć dzielny personel medyczny. Niezwykle budującym było patrzeć, jak osoby mające umiejętność szycia przyłączały się do akcji szycia odzieży medycznej, która wpierała medyków w tym trudnym pandemicznym czasie, a firmy które mogły dostarczyć inne usługi takie jak krojenie materiałów czy dostarczanie surowców przyłączały się do akcji. Wierzymy, że działanie w imię dobra, pozwalają jednoczyć ludzi.

Międzynarodowe Targi Branżowe

Uwielbiamy dzielić się swoimi pomysłami i inspirować naszych partnerów biznesowych i klientów. Naturalną tego konsekwencją jest udział Axlo w międzynarodowych targach, takich jak Fast Textile czy Knitting and Stiching Show w Londynie, CSF w Paryżu, gdzie podczas spotkań z naszymi klientami poznajemy siebie bliżej i wzajemnie się inspirujemy.